“Nuk mund ta mohosh diēka, pa e njohur mė parė dhe nuk ke tė drejtė ta pėrbuzėsh e shpėrfillėsh, kur tė mungon ēdo lloj njohje pėr tė”... Mihal Ekonomi

Na kontaktoni në adresën:

L.3 Rruga Tregtare (ish shkolla “16 shtatori”) Durrës

Tel: 052230587 Cel: 0692084667
E-mail : info@mihalekonomi.com
mihalekonomi@hotmail.com

Diploma e pare

Matura

NXËNËSIT MË TË MIRË NDËR VITE

ARRITJET NDËR VITE

Arritje

diploma e parĖ

     Hapi i parė-hap i mbarė, njė diplomė pėr udhė tė rrallė, fjalė libri plot mendime, hapi i parė lind, pėrcillet.
     Kureshtja na hap fletet nė ditė kureshtare, dija na mbron fletėt nga gėzim i tepėrm, kureshtja nxiton hėrėt, rritet fjalė pas fjale, anekend ecėn. Dija na njeh pak, do ta njohim gjatė, dija nis e paster-fėmijė i begatė.
     Dija na afrohet, nuk e shohim shtrembėr, dija ka njė libėr pėr tė gjtha lėndėt.
     Dija ka plot libra, bota e pamatė, ndizen xixa gishtat, krahėt rrisin shtat.
     Mendje diturie pėr njė abetare, alfabeti ynė-mendja mė e madhe.
     Vetė u gėzuam, ju gėzojmė gjatė, hapi ynė i parė-njė diplomė mė lart.
     Hapi i parė lind, pėrcjell plot mendime, a nuk jemi zemėr qė pulsojmė agimet?!.