“Nuk mund ta mohosh dika, pa e njohur m par dhe nuk ke t drejt ta prbuzsh e shprfillsh, kur t mungon do lloj njohje pr t”... Mihal Ekonomi

Na kontaktoni në adresën:

L.3 Rruga Tregtare (ish shkolla “16 shtatori”) Durrës

Tel: 052230587 Cel: 0692084667
E-mail : info@mihalekonomi.com
mihalekonomi@hotmail.com

Diploma e pare

Matura

NXËNËSIT MË TË MIRË NDËR VITE

ARRITJET NDËR VITE

Arritje

Maturat

... Vjen një ditë dhe secili ndjen, mendon për rrugën e kryer. Rrugëtimi përherë percjell dëshira plot përfytyrime, pamje të reja, kuptime të panjohura ende...

Midis ditës, dritës dhe dijes, midis vetveteve tona, të vërtetave tona, vështrimeve dhe vërshimeve maturohemi. Zanafilla shpreson pjekuri, përvojë, portrete për të mbetur emra, jo vetëm emra... Vazhdimësia... Rasat tona janë të pafundme, algjebra jonë është kyçi i artë i mendjes për të nesërmet e të gjithëve...

Dituria njerëzore - kuptimësia  e të gjitha shkencave, e të gjitha maturive.

Breza, plot, jo vetëm kaq, më tepër. Çdo emër mbjell vetveten, shpreh, shëmbëllen, nuk shëmbellen. Çdo emër këtu, kudo, kurdoherë rrezaton...

 

MATURANTËT NDËR VITE

2000 - 2004

1.ANTONELA BOSHNJAKU
2.BLERINA SADIKU
3.DORIANA BEKTESHI
4.ILIR TANE
5.KATIONA DHIMOSPIRA
6.LAURENT VOGLI
7.MIRANDA BALLANCA
8.STELA PREMTI
9.ENEIDA DHROMI
10.REMI LIKAJ

2001 - 2005

1.AIDA HYSENAJ
2.AMELA KOTO
3.ARBER BABI
4.BESFORT VELI
5.BLEDAR SHEHU
6.BLERTA METALLA
7.BRUNO BILALI
8.ELTON BLETA
9.ERMAL TARTARI
10.FATJON SABRIA
11.MARSIDA BUSHI
12.MARSOLA ÇOKA
13.MARSIDA RAJKU
14.MARSIDA JANKO
15.MARISA GRECA
16.NERTILA SEJKO
17.MOMIR KARAGJOZOVIQ
18.RENATA HADO

2002 - 2006

1.ALBA KERTUSHA
2.ALBANA PRONJARI
3.AREDIT GJINALI
4.ANISA ZOTAJ
5.ANISA SINJARI
6.ANDIA HUTRA
7.BLERINA THOMAJ
8.ELDRI KATROSHI
9.ELONA KUMARAKU
10.ENKELEJDA KOÇI
11.ERION VELO
12.ENXHI LAZIMI
13.ENDRIT RRUGIA
14.ELIDA SHABA
15.ILIRJAN MILLOSHI
16.IKBALE TEPELENA
17.MEGI LEKBELLO

2003 - 2007

1.ERMAL HODA
2.BJANKA XHAFERRI
3.ADA SHAZIVARI
4.KLAUDIO TAMIZI
5.GRIGOR SAVA
6.VANGJEL MARANGONI
7.ORIAN META
8.REZELA STASI
9.JONIDA ÇOKU
10.MARBI HANI
11.ARDIT BESHELLO
12.LEDINA BEQIRAJ
13.AFERDITA PULI
14.GILDA ÇOLLAKU
15.SHKENDIJE NOSHI
16.ALDA GJEÇI
17.LINDA KUQI
18.GLEDIS KALLOGJERI
19.INGRIDA DASHI
20.JONA MERSINI
21.ENEDA JONUZI
22.ORJANA LIÇO
23.VIOLA PAJO
24.INA VLASHi
25.ALBANA LUSHA
26.ENIS ISUFI
27.ILION TREBICKA
28.ELVIS VRIONI
29.EDLIR BABAMETO
30.LOREN DELIALLISI
31.ESMA BASHA
32.IVA TEPELENA
33.FLORID SHAZIVARI
34.GRISILDA PILAVI

2004 - 2008

1.BLEDI QENDRO
2.ELVIS LUSHAJ
3.ENAJDA PENGU
4.ILIR SHAHINI
5.KATERINA MARANGONI
6.MERVI TASHI
7.METIN KOKOMANI
8.OLVI TOLE
9.REDIONA ALIKA
10.SIGI BABI
11.SIIGI PETRO
12.ZIGRIDA MATO
13.BESIANA PASHO
14.ROMINA ZACE
15.ALBANA SHALA
16.ALBANA SHALA
17.ARDIOLA CELA
18.DENIS HOXHA
19.DEVI PAPAKOSTANDINI
20.ERIS SINANI
21.ERENIK ÇAKRAJ
22.ENIO TATI
23.FLORIDA BEU
24.JOLA HYSAJ
25.JONA SULI
26.LIVIA NALLBANI
27.ROMINA VOJA
28. FOTI PRIFTI
29.SETMIR XAXA
30.SONADA GEZHILLI
31.SOTIAN SHKOZA
32.KLAJD REÇI
33.ANDI XHELILAJ

2005 - 2009

1.ADI QEJVANAJ
2.AISHEJLA MYSHKETA
3.ALDA KACULI
4.ANISA TURKU
5.ANISA VLASHI
6.ARDIT ZORBA
7.ARETA HODA
8.ARISTARK OSMANI
9.ARMELA VERDHA
10.ARNIDA KOLA
11.EDERISA GODINA
12.ERJONA NDOJ
13.ERMAL KARABOJA
14.ERSON DHIMESPIRA
15.ERVIN NDOJ
16.FABIO PREVAZI
17.GRETA MUZHAQI
18.IGLI KOLA
19.ILDA BREGU
20.IRISA RUBIKU
21.IRISA DERVISHI
22.IRISI TOLE
23.KOSTANDIN GAGU
24.KRIDIS KUPE
25.KRISELDA JOVANI
26.LISIENA SHAZIVARI
27.LIVIA QYLAFKU
28.LORELA GARULI
29.MAJNDRIN KUQJA
30.MARINELA QOSJA
31.MARINELA LIÇO
32.MARIO SHAHINI
33.NURI GJEPALI
34.REDON YLLI
35.RIVA THAÇI
36.ROALDO FERHATI
37.SONILA VRIONI
38.SPIRO NINI
39.TOMIR HAXHIRAJ
40.VESA MILAQI
41.KLODI BREGU

2008 - 2010

1.ALBA KOKOMANI
2.ENVI TARAKU
3.ERIND KACERJA
4.GRACIANO JONUZI
5.KELI KERTUSHA
6.ORNELA LACI
7.TEDI ZOTAJ
8.ZHULJETA KATROSHI
9.KLITON PERKEQI
10.ERALD GJONI
11.ABJEN MATELI
12.ALDO ÇOKA
13.EMI LUSHAJ
14.ERANDO NURI
15.ESSI PAPAJORGJI
16.FILIOLA LALA
17.MATILDA HERSI
18.METUSHE HOXHA
19.NIKOLLA BISHKA
20.RENALDO JASHARI
21.XHEJMS PALODHI
22.XHULJETA KAJNO
23.XHUSTINA CEKA
24.SIDNI RUSTANI

2009 - 2011

1.ALBI GJOKA
2.ALBINA JAKU
3.ALFRED ZEQIRAJ
4.BLENDI BEU
5.BESMIR SHEHU
6.BISERA KARAGJOZOVIQ
7.EMI ZOTAJ
8.ERSENTA TARAKU
9.ETIS PEZA
10.FLORJAN TROPLINI
11.GEZIM KERTUSHA
12.GLEDJAN TAHIRAJ
13.ILDA TROPLINI
14.INDRIT ÇAÇAJ
15.IRISI KERTUSHA
16.LEDIO DYRMISHI
17.MARCO DHRAMI
18.MARIO DAJKO
19.SIDITA BALLANCA
20.SILVIO BEBO
21.ENO LAMÇELLARI
22.IVA MYZYRI
23.ARDIT DEMIRAJ
24.ARLIN TATAVESHI
25.ENDRI DAJLANI
26.ERGI KAÇI
27.EDI RAMA
28.FLORI KUPE
29.KRISTJAN SULEVARI
30.LEDIONA DHROMI
31.MEGI BUQEZA
32.MEI HAXHIRAJ
33.MARSEL THANA
34.KLODIANA KEPUTA
35.SIRMA NINA
36.IRIDA ASKO
37.INGRID CANKJA

2010 - 2012

1. BORA SMOQI
2. ENI KARABOJ
3. KLAUDIO DURO
4. INA SHAHINI
5. GELERD ÇIFTI
6. REXHINA RAPI
7. REXHINA GJETA
8. MARIA KLERI TROPLINI
9. MIKELA PULI
10. MIRELA RUSHANI
11. NANCY PRIFTI
12. SUADA CËRRI
13. XHESIKA DEMA
14. ANDREA QOSJA
15. ELENA ZHUPAJ
16. EMI HERSI
17. IRINO BERBERI
18. LORELA ÇALLIKU
19. HELENA CEKA
20. ENO ÇIRAKU
21. KLARA BEQIRI
22. KLITI SEMINI
23. KRISTI PAPAJORGJI
24. SIDIT MILAQI
25. MARKO JOVANI
26. NIKIDA POSTO
27. XHENI GJYZARI
28. XHULJANA ALUSHAJ
29. LEONARD LLESHAJ

2011 - 2013

1. Kevin Dema
2. Besmir Kiptiu
3. Riva Reçi
4. Klevi Kadiu
5. Tejdi Seli
6. Jurgen Babaj
7. Serxhio Kiptiu
8. Erigerta Këputa
9. Klinti Alibejsi
10. Kristo Karaj
11. Henri Huso
12. Ermir Hyra
13. Eduardo Mano
14. Kristiana Hoxha
15. Prishila Mehmeti
16. Xheni Konduri
17. Xhon Mujali
18. Frenklin Hasani
19. Xhovana Laho
20. Bora Jashari
21. Silvia Volpi
22. Deana Dalipaj
23. Anxhela Memaj
24. Sindi Lekbello
25. Bruna Çela
26. Zoica Karaj
27. Krisela Braho
30. Ledia Veseli
31. Elizabeta Ballanca
32. Rudina Beqiri

2012 - 2014

1. Albi Tahiraj
2. Argi Dajko
3. Arsen Serjani
4. Borana Rapi
5. Dajan Nika
6. Danja Mehmeti
7. Deni Topuzi
8. Denisa Nerguti
9. Endjus Berberi
10. Enxhi Bitri
11. Grigor Bodikjan (Toska)
12. Helin Xhixhabesi
13. Iris Hoxha
14. Joan Plepi
15. Kamela Braho
16. Kelvin Baballeku
17. Kevin Rexhepi
18. Klea Qerama
19. Kleixhera Xeka
20. Luizita Voda
21. Marisa Bonshi
22. Marjel Hutra
23. Megi Kodra
24. Rei Sota
25. Reidis Shkreta
26. Serxhio Zoga

2013 - 2015

1. Estida Vezi
2. Xhoi ela
3. Heder Reso
4. Bledi Mio
5. Greis Xhuli
6. Xhesika Cenkolli
7. Erjona Nallani
8. Anxhela Tusha
9. Esmeralda Mara
10. Hajri Zyba
11. Eralda Jaku
12. Blerta Eminaj
13. Joan Ceka
14. Irgit Qarraj
15. Damier Sinani
16. Elio Hoxha
17. Deni Dakoli
18. Kristi Isaku
19. Andi Turhani
20. Brunilda Sulejmani
21. Noel Kokomani
22. Mikela Domi
23. Inis Naci
24. Elidon Daci

2014 - 2016

1. Angjelo ai
2. Cindy Prifti
3. Edona Qati
4. Enea Marku
5. Grent Mustafa
6. Igli Dida
7. Kejdi erri
8. Kostandin Koi
9. Megi Veseli
10. Metjon Myshketa
11. Pamela Gjergji
12. Sara Jashari
13. Sara Qerimi
14. Sonja uni
15. Tedi Findiku
16. Virna Seli
17. Xhejsi Bonshi
18. Xhulio Bajrami
19. Anjeza erizi
20. Eni Pajo
21. Marsilda Selami
22. Balvina Demiri
23. Klaidi Kabaj
24. Gerti Coku