“Nuk mund ta mohosh diēka, pa e njohur mė parė dhe nuk ke tė drejtė ta pėrbuzėsh e shpėrfillėsh, kur tė mungon ēdo lloj njohje pėr tė”... Mihal Ekonomi

Na kontaktoni në adresën:

L.3, Rruga Tregtare, (ishshkolla 16 Shtatori) Durrës

Tel: 0698340006 Cel: 0692084667
E-mail : info@mihalekonomi.com
mihalekonomi@hotmail.com

Diploma e pare

Matura
NXĖNĖSIT MĖ TĖ MIRĖ NDĖR VITE
ARRITJET NDËR VITE

Arritje

historiku

Per te kuptuar emrin e shkolles Emri i shkolles eshte i lidhur me ate te mesuesit ,atdhetarit, eruditit Mihal Ekonomi. Mihal Ekonomi u lind më 15 Korrik 1918 në qytetin e Kavajes ne nje familje intelektuale me tradita atdhetare.Ne moshen 3-vjeçare Mihali mbeti jetim bashke me vellain e vogel Petron dhe vellain tjeter me te madh, Vladimirin. Mesimet e para i mori ne Durres, me pas ne Elbasan dhe perseri ne Durres e Tirane ku kreu studimet e shkolles se mesme.Studioi ne Itali, Greqi dhe Rumani. Ne Rumani u laurua dy here, ne Teologji,Filozofi dhe ne Pedagogji.Në perfundim te studimeve te larta u kthye ne atdhe ne vitin 1944....

stafi pedagogjik
Elsa Ekonomi Hila
PRANVERA SHEHI
Ruzhdi Gole
Bardhyl Ballanca
........